Lukk
Hva leter du etter?
Lukk
Kontakt oss


    Aktuelt

    Barneretten er et rettsfelt i stadig utvikling, og dette kurset gir deltakerne en oppdatert gjennomgang av rettspraksis, forslaget til ny barnelov og nyere forskning vedrørende flere ulike tema.

    Kurset er satt opp den 7. desember 2022 fra kl. 09.00-16.00 på Christiania Qvartalet Møtesenter i Oslo.

    Maria Cabrera Stråtveit, partner, og Marte Strand Sinkerud, senioradvokat, vil i dette kurset gi deltakerne praktisk oppdatering i aktuelle temaer innen barneretten der det har vært en rettsutvikling i den senere tid. Deltakerne vil få en grundig oppdatering basert på foredragsholdernes erfaring fra domstolene som barnerettsadvokater. Det blir en praktisk tilnærming med tips til hvordan ulike barnerettsrettslige problemstillinger kan løses.

    Kurset holdes i samarbeid med Advokatenes HR og gir 7 juridiske etterutdanningstimer. Man kan delta både fysisk og digitalt.
    For mer informasjon og påmelding:  Klikk her

    Se bio

    Maria Cabrera Stråtveit
    Partner | Advokat

    Ta kontakt her
    Se bio

    Marte Therese Strand Sinkerud
    Senioradvokat (i permisjon)

    Ta kontakt her

    Publisert 10.06.2022

    Relaterte artikler

    Hvordan bli juridisk forelder til barn født ved donor?

    Skifte, arv og familie Adopsjon
    Hvordan bli juridisk forelder til barn født ved donor?
    Bruk av donor reiser viktige spørsmål om hvem som regnes som barnets juridiske foreldre. Reglene er ulike avhengig av om donorbehandlingen skjer i Norge eller i utlandet. I denne artikkelen [...]
    Adopsjon av spedbarn

    Skifte, arv og familie Adopsjon
    Adopsjon av spedbarn
    Spedbarnsadopsjon er en form for nasjonal adopsjon der barnet blir født i Norge, og de biologiske foreldrene gir fra seg omsorgen rett etter fødsel. Denne artikkelen gir en oversikt over [...]
    Stebarnsadopsjon

    Skifte, arv og familie Adopsjon
    Stebarnsadopsjon
    I tillegg til adopsjon fra utlandet, som kanskje er den mest kjente formen for adopsjon, åpner adopsjonsloven for adopsjon av stebarn. Stebarnsadopsjon har omfattende konsekvenser for de involverte, og kan [...]