Lukk
Hva leter du etter?
Lukk
Kontakt oss


    Aktuelt

    Dalan advokatfirma oppretter korona-beredskap

    Dalan advokatfirma tar covid-19 på alvor. Etter at pandemien brøt ut har myndighetene iverksatt omfattende tiltak i et forsøk på å få kontroll på virusspredningen. Dette rammer mange hardt og vi har allerede mottatt flere henvendelser fra folk som har spørsmål om sin rettsstilling.

    Ettersom situasjonen kan være ulik på de forskjellige rettsområdene, vil våre advokater kunne svare på hvordan du må forholde deg som følge av utbruddet, herunder om din virksomhet etter omstendighetene kan ha krav på fristutsettelse, rett til å tre ut av avtaleforhold mv. Arbeidsrettslige problemstillinger knytter seg blant annet til permittering, karantene, hvilken styringsrett arbeidsgiver har m.m. Familierett – hva skjer nå for eksempel med samvær?

    Våre advokater er i koronaberedskap og bistår deg og din bedrift.

     

    Ta kontakt for assistanse:

    Arbeidsrettslige spørsmål:

    Svein Jervell
    E-post: jervell@dalan.no
    T: 414 78 644
    Tonje Liavaag
    E-post: liavaag@dalan.no
    T: 412 35 876
    Ørnulf Olsen Aamlid
    E-post: aamlid@dalan.no
    T: 918 00 902

     

     

    Kontraktsrett, entreprise, næringsleie mv.:

    Morten Andresen
    E-post: andresen@dalan.no
    T: 924 07 808
    Carl Bore
    E-post: bore@dalan.no
    T: 976 46 461
    Jørgen Borge
    E-post: borge@dalan.no
    T: 930 94 885
    Jon-Andreas Lange
    E-post: lange@dalan.no
    T: 976 09 149
    Håkon Mathiesen
    E-post: mathiesen@dalan.no
    T: 934 95 901
    Christina Moestue
    E-post: moestue@dalan.no
    T: 917 09 669
    Jan-Erik Nielsen
    E-post: nielsen@dalan.no
    T: 928 03 540
    Harald Sletner
    E-post: sletner@dalan.no
    T: 952 89 427
    Karoline Røvik Zeiner
    E-post: zeiner@dalan.no
    T: 930 65 436

     

    Selskapsrett, skatt og avgift:

    Jon Norvald Evensen
    E-post: evensen@dalan.no
    T: 910 00 984
    Trond Larsen
    E-post: larsen@dalan.no
    T: 916 26 485

     

    Familierett:

    Maria Cabrera Stråtveit
    E-post: straatveit@dalan.no
    T: 915 55 623

     


    Publisert 13.03.2020

    Relaterte artikler

    Aksjonærtvister og eiertvister

    Corporate Annet
    Aksjonærtvister og eiertvister
    Fra tid til annen oppstår det uenighet mellom selskapets eiere. Disse tvistene, ofte omtalt som aksjonærtvister eller eiertvister, kan ha ulike årsaker. Det kan være uenighet om ulike spørsmål som [...]
    Håkon Mathiesen ny leder av Innsamlingsrådet

    Annet
    Håkon Mathiesen ny leder av Innsamlingsrådet
    Et eget Innsamlingsråd foreslår hvert år hvem som skal få TV-aksjonen i NRK, og passer på hvordan pengene blir brukt. Søknader om å bli tildelt TV-aksjonen sendes rådet.
    Nå kommer koronaoppsigelsene

    Arbeidsliv Korona
    Nå kommer koronaoppsigelsene
    Dalan advokatfirmas partner og advokat Tonje Liavaag er i dag intervjuet i Finansavisen om oppsigelser av ansatte pga. arbeidstakers forhold særskilt mht. koronasituasjonen. Hun uttrykker at terskelen for oppsigelser kan [...]